Jaycee Cassidy & Lily Christian

Church Hill’s Jaycee Cassidy takes the baton from Lily Christian in the AA girls 4x200 relay.

CLARKSVILLE – Church Hill Middle School competed in the Tennessee Middle School Athletic Association Class AA Middle Schools Track and Field Championships, which were held Saturday at Austin Peay State University’s Fortera Stadium.

Here are the results from the TMSAA AA schools meet:

Women — AA — Team Rankings

1) Germantown 44 2) White Station 38 3) Ridgeway 26 3) Rocky Fork 26 5) Siegel 25 6) Liberty Bell 23 7) Cleveland 22 8) Munford 21 8) Colonial 21 10) Mt. Juliet 20.33 11) Rucker Stewart 18 11) John Sevier 18 11) Powell 18 14) Christiana 17 15) Blackman 16.33 16) Maryville 16 17) Hickory Ridge 12 18) Farragut 11 19) Cordova 10 19) Lake Forest 10 19) Collierville 10 22) Ocoee 9.33 23) Woodstock 8 23) Union Grove 8 25) Warren County 7 26) La Vergne 6 26) Ripley 6 26) Vance (Bristol) 6 29) Church Hill 5 29) Snowden 5 31) Whittle Springs 4 31) Rhea Central 4 33) West Wilson 3 33) Greeneville 3 33) Coffee County 3 33) Rock Springs 3 37) Rockvale 2 38) Brighton 1 38) Halls (Knoxville) 1

Men — AA — Team Rankings -

1) Maryville 45 2) La Vergne 44 3) Germantown 35 4) White Station 32 5) Blackman 30 6) Rucker Stewart 28 7) Rockvale 24 8) Farragut 21 8) West Wilson 21 10) Lake Forest 20 11) Havenview 19 12) Collierville 18 13) Hickory Ridge 14 14) Liberty Bell 13 14) Christiana 13 16) Union Grove 12 17) Sevierville 10 17) T.W. Hunter 10 17) Greeneville 10 17) Cleveland 10 21) Crestview 9 22) American Way 8 22) Stewarts Creek 8 24) Heritage (Maryville) 7 25) Station Camp 6 25) Ridgeway 6 25) Snowden 6 25) Ripley 6 29) A. Maceo Walker 5 30) Mt. Juliet 4 31) Unicoi County 3 31) Rock Springs 3 33) South Doyle 2 33) Spring Hill 2 35) Robinson 1 35) Northeast (Jackson) 1 35) Siegel 1

Event 27 Girls Discus Throw AA

1 Kori Campbell White Station 81-07 10 79-01 77-01 73-09 81-07 2 Cialife Carter 8 Rucker Stewart 80-00 8 72-11 77-00 71-00 80-00 3 Kiyrah Johnson 6 Collierville 74-09 6 66-00 69-01 71-06 74-09 4 Destiny Abrams 8 Maryville 74-00 5 74-00 FOUL 70-08 FOUL 5 Marley Snapp 8 Church Hill 72-05 4 72-05 70-01 68-11 70-02 6 Abby Lane 8 Greeneville 70-11 3 70-11 70-10 FOUL 57-03 7 Mary Kate Clemens 8 Siegel 70-10 2 68-07 70-10 FOUL 66-02 8 Sayuri Moore 8 Collierville 69-10 1 63-11 64-07 61-10 69-10

Event 28 Boys Discus Throw AA

1 Jarryn Nevels 8 Rucker Stewart 123-01 10 84-10 107-00 94-05 123-01 2 Aiden Bussell 7 West Wilson 120-06 8 FOUL FOUL FOUL 120-06 3 Jamal Mooney White Station 120-04 6 117-01 FOUL FOUL 120-04 4 JJ Durbin 8 Greeneville 120-00 5 110-04 120-00 106-06 112-03 5 Parker Dawes 8 Blackman 112-06 4 105-04 112-06 104-10 104-10 6 Esteban Mendoza 8 Unicoi Co. 111-07 3 FOUL FOUL 111-07 101-02 7 Max Hull 8 South Doyle 111-03 2 96-10 100-10 111-03 FOUL 8 Maddox Stott 8 Maryville 109-03 1 FOUL FOUL 109-03 FOUL

Event 29 Girls High Jump AA

1 Morgan Mitchell 8 Munford 5-02.00M 10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-03 O O O O O O O O XXX 2 Mary Prince 8 Blackman 5-00.00M 6.33 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 P O O O O XO XXO XXX 2 Liz Lannom 7 Ocoee 5-00.00M 6.33 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 P O O O XO O XXO XXX 2 Julia Pitt 8 Mt. Juliet 5-00.00M 6.33 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 P P P XO O O XXO XXX 5 Malone Jimerson White Station 4-10.00 4 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 O O XO O O XO XXX 6 Gracie Spoon 8 Siegel 4-08.00 3 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 P P O XO XO XXX 7 Jada Clayton Germantown 4-08.00 2 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 O O O O XXO XXX 8 Anna Smith 8 Liberty Bell 4-08.00 1 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 P O O XO XXO XXX

Event 30 Boys High Jump AA

1 Aidan Jackson 8 T.W. Hunter 5-08.00 10 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 P O O O O O O O XXX 2 Jason Manaker 8 Maryville 5-08.00 8 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 P O O O O O O XO XXX 3 DeCari Russell 8 Rucker Stewart 5-08.00 6 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 P O O O O XO O XO XXX 4 Anthony Glasgow 8 West Wilson 5-06.00 5 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 P O O O O O XO XXX 5 Jatavius Crockett Hickory Ridg 5-04.00 3 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 P O O O O O XXX 5 Nick Thomas 7 Greeneville 5-04.00 3 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 O O O O O O XXX 5 Daniel Nerren 8 Liberty Bell 5-04.00 3 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 O O O O O O XXX 8 Reign Bailey 8 Siegel 5-04.00 1 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 O O O O XXO O XXX

Event 31 Girls Long Jump AA

1 Paisley Deloy 7 Blackman 15-01.50 10 13-05.25 14-00.25 15-01 15-01.50 2 Chanya Ingram Woodstock 15-00.25 8 15-00.25 14-09.50 14-06.25 14-06.75 3 Heaven Ward 8 Ripley 14-11.50 6 14-11.50 FOUL 14-04.50 14-02.25 4 Xarya Udoumana 7 La Vergne 14-10.50 5 14-07.25 14-07.75 14-00 14-10.50 5 Makenna Miles 8 Lake Forest 14-08.75 4 13-10 14-02.25 14-01.50 14-08.75 6 Trinity Walkes 8 Cleveland 14-08.25 3 14-08.25 13-06.25 13-08.75 FOUL 7 Mafo Tekobo Germantown 14-06.50 2 14-01.75 14-02.75 13-04.25 14-06.50 8 Taylor Castle 8 Church Hill 14-06.00 1 13-07.75 14-06 13-02.75 FOUL

Event 32 Boys Long Jump AA

1 John Sherman 8 La Vergne 21-08.75M 10 20-09.50 FOUL 21-08.75 21-07.50 2 Aaron Green 8 Blackman 20-00.00 8 FOUL 18-09.75 19-03 20-00 3 Jordan Glass 8 Ripley 18-11.75 6 18-01.75 18-00.25 18-11.75 18-05.50 4 Nate Lovelace 7 Cleveland 18-07.00 5 18-07 18-01.75 FOUL 17-11.25 5 Tayshun Thomas Havenview 18-04.25 4 18-04.25 FOUL FOUL FOUL 6 Ben Brentise 8 Rucker Stewart 18-02.25 3 FOUL FOUL 18-02.25 17-07.25 7 Joey Lyons White Station 17-07.25 2 16-07.50 17-02 17-07.25 FOUL 8 Clay Carter 8 Robinson 17-06.00 1 15-08.25 FOUL 16-01.25 17-06

Event 33 Girls Shot Put AA

1 Cialife Carter 8 Rucker Stewart 36-04.00 10 33-06.25 31-11 32-11 36-04 2 Arianna Buford Hickory Ridg 33-02.75 8 31-05 31-07.25 33-02.75 32-07.25 3 Emery Arnwine Lake Forest 33-01.75 6 31-04.75 33-01.75 31-02 31-00.50 4 Olyvia Fleming 8 John Sevier 32-05.75 5 27-04.25 32-05.75 31-08.25 31-05.75 5 Kori Campbell White Station 32-01.50 4 30-04 32-01.50 29-11.25 29-09 6 Holli Hancock 8 Coffee County 32-00.00 3 32-00 31-01 FOUL FOUL 7 Kierra Whitney 8 Liberty Bell 31-07.75 2 30-04 31-07.75 31-00 29-11 8 Mckenzie Caleyha 8 Brighton 31-06.50 1 27-03.50 26-03.25 31-06.50 29-10.50

Event 34 Boys Shot Put AA

1 Riley Everett 8 Union Grove 43-06.50 10 42-00.50 42-08.50 41-08 43-06.50 2 Caleb Graham 8 Maryville 41-04.75 8 39-08.50 39-10 41-04.75 FOUL 3 Gage Anderson 8 Lake Forest 40-11.50 6 39-10.25 37-09.50 40-11.50 39-02.50 4 Brody Morgan 8 Lake Forest 40-06.50 5 33-06.50 38-10.75 38-08.25 40-06.50 5 Dane Woodard 7 Mt. Juliet 40-02.75 4 40-00.25 40-02.75 36-01.50 38-04 6 Atyrun Smith 8 Crestview 39-11.50 3 37-09 38-10 39-03 39-11.50 7 Jarryn Nevels 8 Rucker Stewart 38-06.75 2 36-06 36-00 37-04.50 38-06.75 8 Kristian Miller Germantown 37-07.50 1 36-06.75 37-07.50 36-10 FOUL

Event 35 Girls 100 Meter Hurdles AA

1 Alyssa Winston White Station 16.15 2 10 2 Reghan Bandy 8 Siegel 16.46 2 8 3 Hayes McCallum 7 Maryville 16.48 2 6 4 Samantha DeGrace 7 John Sevier 16.52 2 5 5 Ann Moses 8 Rhea Central 16.87 2 4 6 Gracie Spoon 8 Siegel 17.04 2 3 7 Julia Pitt 8 Mt. Juliet 17.21 2 2 8 Kaniya Floyd Hickory Ridg 17.24 2 1 9 Jailee Easley 7 Cleveland 17.36 1 10 Sara Winegar 8 Church Hill 17.53 1

Event 36 Boys 110 Meter Hurdles AA

1 Jakobe Tharp 8 Rockvale 15.21 2 10 2 Toriano Myers American Way 15.59 2 8 3 Gage Anderson 8 Lake Forest 15.74 2 6 4 Ben Brentise 8 Rucker Stewart 15.75 2 5 5 Tayshun Thomas Havenview 16.36 2 4 6 Kyle Headrick 8 Heritage-Maryvll 16.54 2 3 7 Tyler Middleton 8 Union Grove 16.64 1 2 8 Guyon Young 8 Blackman 16.65 2 1

Event 37 Girls 100 Meter Dash AA

1 Jatilyn Ware Germantown 12.64 2 10 2 Kia Dunn Colonial 12.66 2 8 3 Erica Douglas 8 Rocky Fork 12.73 2 6 4 Alexia Cole Ridgeway 12.93 1 5 5 Faith Brown 8 Whittle Springs 13.01 2 4 6 Liz Lannom 7 Ocoee 13.15 2 3 7 Addison Hight 6 Liberty Bell 13.17 1 2 8 Madison Rhodes Cordova 13.18 2 1

Event 38 Boys 100 Meter Dash AA

1 Jordan Ware Germantown 11.12M 2 10 2 John Sherman 8 La Vergne 11.17M 2 8 3 DeMario Smith Havenview 11.44 1 6 4 Jordyn Morris Hickory Ridg 11.49 1 5 5 Ly’Darrien Polk A.Maceo Walker 11.56 2 4 6 Braylon Harmon 7 Sevierville 11.65 2 3 7 Deonti Avant 8 Rucker Stewart 11.67 2 2 8 Noah Vaughn 8 Maryville 11.69 2 1

Event 39 Girls 4x200 Meter Relay AA

1 White Station 1:48.59M 2 10 2 Germantown 1:49.98 2 8 3 Colonial 1:50.99 2 6 4 Cleveland 1:51.97 2 5 5 Siegel 1:52.04 2 4 6 Ridgeway 1:52.82 2 3 7 Liberty Bell 1:53.07 2 2 8 La Vergne 1:56.32 1 1 13 Church Hill 1:59.87 1

Event 40 Boys 4x200 Meter Relay AA

1 La Vergne 1:35.07M 2 10 2 Maryville 1:35.31M 2 8 3 Blackman 1:37.56 2 6 4 Ridgeway 1:37.63 2 5 5 Germantown 1:39.18 2 4 6 Rockvale 1:40.64 2 3 7 Greeneville 1:42.05 2 2 8 White Station 1:42.08 2 1

Event 41 Girls 1600 Meter Run AA

1 Anna Graves 7 Powell 5:29.99 10 2 Sydnee Sims 7 Union Grove 5:32.74 8 3 Autumn Headrick 8 John Sevier 5:37.89 6 4 Morgan Mahoney 7 Liberty Bell 5:38.29 5 5 Ava Heilman 8 Mt. Juliet 5:39.01 4 6 Bella King 6 Rock Springs 5:39.49 3 7 Zoe Arrington 8 Vance (Bristol) 5:40.78 2 8 Lucy Ephrem 8 Mt. Juliet 5:43.95 1

Event 42 Boys 1600 Meter Run AA

1 Will Skinner 7 Collierville 4:53.65 10 2 Brit Dugan 8 Liberty Bell 4:55.42 8 3 Nate Shingleton 8 Station Camp 4:57.01 6 4 Beckham Clements 8 Collierville 4:59.68 5 5 Joseph Fahidy 8 Heritage-Maryvll 5:03.17 4 6 Daniel Martin 8 Christiana 5:04.27 3 7 Atticus Simon 8 West Wilson 5:04.59 2 8 Chandler Roberson 8 Northeast -jcksn 5:05.14 1

Event 43 Girls 4x100 Meter Relay AA

1 Rocky Fork 51.44M 2 10 2 Ridgeway 51.50M 2 8 3 Cleveland 52.10 2 6 4 Colonial 52.88 2 5 5 Vance (Bristol) 53.40 2 4 6 Hickory Ridge 53.53 2 3 7 Rockvale 53.61 1 2 8 Liberty Bell 53.65 2 1

Event 44 Boys 4x100 Meter Relay AA

1 Maryville 46.77 2 10 2 Farragut 46.92 2 8 3 Hickory Ridge 47.10 2 6 4 Blackman 47.19 2 5 5 White Station 47.22 2 4 6 Rockvale 47.27 2 3 7 Spring Hill 47.53 2 2 8 Ridgeway 47.84 2 1

Event 45 Girls 400 Meter Dash AA

1 Taylah Upshaw 7 Christiana 59.51M 2 10 2 Morgan Mitchell 8 Munford 59.69M 2 8 3 Raven Sims Germantown 1:00.47M 2 6 4 Jessy Pitt 8 Mt. Juliet 1:01.30 2 5 5 Bailey Bundy 8 Warren County 1:02.25 2 4 6 Madison Rhodes Cordova 1:03.02 2 3 7 Brooke Miller 6 Collierville 1:03.14 1 2 8 Addison Pressley 7 Farragut 1:03.79 2 1 11 Taylor Castle 8 Church Hill 1:04.51 1

Event 46 Boys 400 Meter Dash AA

1 Jordan Ware Germantown 50.51M 2 10 2 Elijah Steadman 8 La Vergne 50.71M 2 8 3 Cameron Purham 8 Crestview 52.24M 1 6 4 Braylon Harmon 7 Sevierville 52.79M 2 5 5 Guyon Young 8 Blackman 52.96M 2 4 6 Courtland Noble White Station 53.43M 2 3 7 Luke Guimond Liberty Bell 54.66 1 2 8 Judah Sault 8 Cleveland 54.70 2 1 15 John Ross 7 Church Hill 56.95 2

Event 47 Girls 800 Meter Run AA

1 Kennedy Reynolds 8 Farragut 2:20.09M 10 2 Anna Graves 7 Powell 2:33.52 8 3 Morgan Moore 8 Christiana 2:34.11 6 4 Shmyia Morris Snowden 2:34.71 5 5 Morgan Mahoney 7 Liberty Bell 2:35.15 4 6 Aubrey Katzenmiller 8 West Wilson 2:35.22 3 7 Autumn Headrick 8 John Sevier 2:35.52 2 8 Molly Stover 8 Halls -knoxville 2:35.89 1

Event 48 Boys 800 Meter Run AA

1 Joshua Bisko 8 Christiana 2:11.11 10 2 Naiden Maynard 8 Stewarts Creek 2:11.14 8 3 Greg Mangle White Station 2:11.83 6 4 Riley Hanson 8 Farragut 2:11.94 5 5 Isaiah Harris Snowden 2:14.12 4 6 Kyle Witherspoon 8 Rock Springs 2:14.83 3 7 Ocean Edwards 8 Farragut 2:15.05 2 8 Christian Lewis 8 Blackman 2:17.42 1

Event 49 Girls 200 Meter Dash AA

1 Erica Douglas 8 Rocky Fork 26.20 2 10 2 Jatilyn Ware Germantown 26.56 2 8 3 Madison Rhodes Cordova 26.71 2 6 4 Aliyah Kennedy 7 Maryville 26.84 1 5 5 Janisa Ryan 8 Cleveland 27.04 1 4 6 Morgan Mitchell 8 Munford 27.13 2 3 7 Karlissa Mungan Colonial 27.27 2 2 8 Taylah Upshaw 7 Christiana 27.46 2 1

Event 50 Boys 200 Meter Dash AA

1 Jordan Ware Germantown 22.39M 2 10 2 Elijah Steadman 8 La Vergne 22.98 2 8 3 Karaaz Johnson 8 Farragut 23.26 1 6 4 DeMario Smith Havenview 23.29 1 5 5 Tez Dozier 8 Maryville 23.48 2 4 6 Gage Anderson 8 Lake Forest 23.52 2 3 7 Braylon Harmon 7 Sevierville 23.68 2 2 8 Ly’Darrien Polk A.Maceo Walker 23.69 2 1

Event 51 Girls 4x400 Meter Relay AA

1 Ridgeway 4:21.78 2 10 2 Germantown 4:21.91 1 8 3 Liberty Bell 4:24.61 2 6 4 Siegel 4:25.23 2 5 5 Cleveland 4:25.92 2 4 6 Warren County 4:27.42 2 3 7 Mt. Juliet 4:28.81 2 2 8 Collierville 4:29.79 1 1 11 Church Hill 4:34.91 1

Event 52 Boys 4x400 Meter Relay AA

1 White Station 3:44.88 2 10 2 Rockvale 3:45.73 2 8 3 West Wilson 3:51.60 2 6 4 Maryville 3:52.08 1 5 5 Cleveland 3:52.54 2 4 6 Collierville 3:54.23 2 3 7 Snowden 3:56.46 1 2 8 Blackman 3:57.39 2 1